چهارشنبه, 5 ارديبهشت 1397
عنوان : از سرگیری همكاری های فنی سازمان نقشه برداری كشور و سازمان منطقه آزاد قشم
کد خبر : ۱۵۱۰  :  :  تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ 


 
"
همکاری های فنی سازمان نقشه برداری کشور و سازمان منطقه آزاد قشم، با توافقات و تعهداتی که در سال 1384 صورت گرفت، پس از تبادل نظر و بازدید مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم از توانمندی های سازمان در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی، از سر گرفته شد."

 

بر اساس توافق قبلی و دیدار صورت گرفته رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، با رییس، معاونین و برخی مدیران سازمان نقشه برداری کشور در آبان ماه 95، موافقت های جدیدی در راستای همکاری های فنی مابین دو سازمان، حاصل شد.

بر همین اساس، 370 ایستگاه و انجام عملیات تعیین موقعیت مسطحاتی، ارتفاعی و ثقلی آنها که پیش از این توسط سازمان نقشه برداری کشور تعهد شده بود، در قالب شناسنامه ایستگاه های مرجع منطقه آزاد قشم و چارت های دریایی، تحویل سازمان منطقه آزاد قشم شد.

در این نشست، موافقت شد که در خصوص امور جزر و مد سنجی، عکس برداری هوایی از کل جزیره قشم، تولید نقشه های عکسی و مدل رقومی زمین، همچنین بازنگری نقشه های 1:2000 مناطق شهری و روستایی منطقه آزاد قشم، دو سازمان همکاری کنند.

گفتنی است به منظور ایجاد امکان تعامل بیشتر و همکاری گسترده تر دو سازمان در زمینه زیر ساخت داده های مکانی، تهیه نقشه های کاداستر منطقه، فعالیت های ژئودینامیکی و آبنگاری، کارگروه های فنی مشترک تشکیل خواهند داد تا راهبردها و راهکارهای فنی لازم شناسایی و نتایج برای تصمیم گیری به مسئولین دو سازمان ارایه خواهد شد.

در پایان نشست، آقای مهندس مومنی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، از بخش های مختلف فنی سازمان نقشه برداری کشور بازدید کردند. 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 
استفاده از مطالب این سایت صرفا با ذکر منبع مجاز است و هرگونه تحریف در مطالب قابل پیگیری خواهد بود.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8