شنبه, 5 اسفند 1396
عنوان : دیدار رئیس سازمان نقشه‌برداری كشور با استاندار زنجان و شركت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان
کد خبر : ۱۵۹۴  :  :  تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ 


آقای دکتر آزموده اردلان ریاست محترم سازمان نقشه‌برداری کشور، طی سفر دو روزه به استان زنجان با استاندار این استان آقای مهندس درویش امیری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آقای دکتر طهماسبی دیدار و در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان شرکت نمودند. 

در این سفر آقایان دکتر توکلی معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس احمدیه مدیرکل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، مهندس اکبری مدیرکل نقشه‌‌برداری منطقه شمال غرب و مهندس رفیع میرزا مدیرکل  نقشه‌‌برداری منطقه غرب کشور ایشان را همراهی کردند.

    در دیدار دکتر آزموده اردلان با آقای مهندس درویش امیری استاندار محترم زنجان موضوع های زیرساخت اطلاعات مکانی و عکسبرداری هوایی پوششی و موردی استان، طرح و تبادل نظر شد.

   همچنین در دیدار آقای دکتر آزموده اردلان و هیأت همراه، با آقای دکتر طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و معاونین و کارشناسان آن سازمان، ریاست سازمان نقشه برداری کشور ضمن اعلام آمادگی این سازمان به‌عنوان بازوی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح نمودند: همه استان‌ها به‌ویژه استان زنجان، به‌منظور توسعه و بهینه‌سازی برنامه‌ریزی‌ها، به سیستم‌هایی نیاز دارند تا از طریق آن، نقشه و اطلاعات مکانی به سهولت دراختیار سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان قرارگیرد که مرتفع کردن این نیاز، تنها از طریق استقرار زیرساخت داده مکانی استانی، امکانپذیر می‌باشد.

در این جلسه همچنین آقای مهندس احمدیه مطالب مبسوطی در خصوص زیرساخت اطلاعات مکانی و ضرورت‌های آن ارائه نمود. همچنین مقرر شد اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب با هماهنگی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، پس از آماده شدن سرور مربوطه، سرویس‌های اطلاعات مکانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان را راه‌اندازی نماید.

    آقای دکتر اردلان و هیأت همراه همچنین در نشست خبری که به مناسبت حضور ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور در استان در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تشکیل شده بود به همراه ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی شرکت کرده و سؤالات خبرنگاران را در حوزه‌های مختلف مربوط به نقشه و اطلاعات مکانی پاسخ گفتند.

 در این نشست رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور یادآور شد: نقشه جامع سرمایه‌گذاری که در استان‌ها ترسیم می‌شود، نشانگر ظرفیت‌های مختلف برای سرمایه‌گذاران در استان است و امیدواریم که در استان‌ها از اطلاعات مکانی و توصیفی که در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود، حداکثر استفاده را بکنند .

    آقای دکتر اردلان و هیأت همراه در ادامه سفر خود به استان زنجان، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به ریاست آقای مهندس درویش امیری شرکت کردند. در این جلسه، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، ضمن اعلام خدمات قابل ارائه توسط اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب کشور، اظهارداشت: باتوجه به شرایط استان زنجان، سازمان نقشه‌برداری کشور آمادگی دارد تا در صورت نیاز ایستگاه‌های تعیین موقعیت ماهواره‌ای GNSS  در این استان را افزایش داده، تا شرایط توسعه زیرساخت های اطلاعات مکانی در بخش‌های مختلف اعم از صنعت، نفت و کشاورزی فراهم شود. به این ترتیب با حفظ و گسترش این شبکه‌ها، سیستم مرجع مختصات در این استان مهیا خواهدشد.

ایشان همچنین ضمن بیان الزامات و مزایای زیرساخت اطلاعات مکانی بر ضرورت ایجاد SDI در

 استان به‌عنوان بستر توسعه پایدار تأکید نمودند. آقای دکتر اردلان با ارائه گزارشی از وضعیت

 نقاط مبنایی و بنیادین سازمان در سطح استان، آنها را جزء سرمایه‌های استان برشمرده و

 خواهان مساعدت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در حفظ و نگهداری آنها

 شدند.بازگشت           چاپ چاپ         
 
استفاده از مطالب این سایت صرفا با ذکر منبع مجاز است و هرگونه تحریف در مطالب قابل پیگیری خواهد بود.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8