سه‌شنبه, 27 آذر 1397
  • EN
رو عنوان : از سوی سازمان نقشه برداری کشور انجام شد:
عنوان : اتمام عملیات عكسبرداری هوایی اضطراری بر فراز مناطق زلزله زده استان كرمانشاه
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


 "
در پی وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه، سازمان نقشه برداری کشور بر اساس مصوبات فوری کمیته مدیریت بحران این سازمان، از تاریخ 23 آبان ماه سال جاری عملیات عکسبرداری هوایی بر فراز مناطق زلزله زده را به منظور امدادرسانی و تعیین میزان خسارات زمین لرزه آغاز کرد و طی 27 ساعت پرواز، این عملیات با موفقیت به اتمام رسید."

پس از تعیین تقریبی محدوده های پروازی توسط کادر پرواز سازمان نقشه برداری کشور، طراحی پرواز انجام شد و بلافاصله در روز بعد، کروی پرواز به منطقه زلزله زده اعزام گردید.

باتوجه به ترافیک فرودگاه کرمانشاه، عملیات عکسبرداری هوایی از طریق فرودگاه همدان آغازشد. کروی پرواز سازمان علیرغم تردد بالگردهای امداد در مناطق اصلی وترافیک هوایی منطقه، در سخت ترین شرایط موفق شدند از شهرها و روستاهای مناطق زلزله زده عملیات عکسبرداری هوایی را به انجام برسانند.

همزمان با روند عملیات های پرواز و به دلیل ضرورت موضوع، 25 آبان ماه تصاویر اخذ شده جهت پردازش به سازمان نقشه برداری کشور در تهران ارسال شد و این تصاویر پس از اتمام تولید و پردازش، 27 آبان ماه به تیم مدیریت بحران کشور در استان کرمانشاه تحویل شد.

لازم به ذکر است؛ در این عملیات از 20 شهر و بیش از 300 روستا در استان کرمانشاه، طی 27 ساعت پرواز، عکسبرداری هوایی صورت گرفت.

سازمان نقشه برداری کشور به عنوان متولی تولید نقشه و اطلاعات مکانی در کشور، همگام با سایر نهادهای دولتی و ملت همیشه همراه، تمام ظرفیت و توانمندی خود را برای یاری رساندن به هموطنان زلزله زده به کار گرفت.

گفتنی است در همین راستا و باتوجه به تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان سازمان نقشه برداری  کشور طی بازه زمانی کوتاه، مهندس مسعود شفیعی، ریاست سازمان، در 27 ّآبان ماه 1396 با حضور در جمع دست اندرکاران این مأموریت ملی و انسانی، از کروی پرواز این سازمان تقدیر نمود.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0