دوشنبه, 29 بهمن 1397
  • EN
    /  4
عنوان : دستورالعمل اشتراك گذاری اطلاعات مكانی تدوین می شود
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


سازمان نقشه برداری کشور، تدوين دستورالعمل هاي لازم براي پيوستن دستگاه های حاکمیتی براي به اشتراك گذاري اطلاعات مكاني را در دستور کار قرار داد
.

 

مهندس مسعود شفیعی رییس سازمان نقشه برداری کشور در این باره گفت: تدوین این دستورالعمل ها، همزمان با تسریع عملیات اجرایی طرح زیرساخت ملی اطلاعات مکانی، در چارچوب اقتصاد مقاومتي گام موثری در برنامه دولت تدبیر و امید به منظور شفاف سازي و سالم سازي اقتصاد به شمار می رود که اکنون تحت عنوان طرح دولت الكترونيك و همراه در حال پیگیری است .

روز دوشنبه 25 دی ماه 1396 به منظور اطلاع از آخرين اقدامات انجام گرفته در حوزه زيرساخت ملي اطلاعات مكاني (SDI) ، جلسه بررسي و تبادل نظر درباره فعاليت هاي اين حوزه، با حضور معاونین، مديران و كارشناسان متخصص سازمان در موضوع سامانه اطلاعات مكاني (GIS)  برگزار شد .

در اين جلسه ابتدا گزارشي از پيشرفت مراحل فني ژئوپورتال و سامانه اطلاعات مكاني سازمان، پايگاه GISSDI و پايگاه هاي اينترنتي Iransdi  ارائه و درباره ساير مراحل لازم براي تكميل آنها تصميماتي اتخاذ شد .

در ادامه این نشست با بررسی برخي مشكلات و موانع براي ايفاي نقش مؤثر سازمان نقشه برداری کشور در استقرار نظام اطلاعات پايه مكاني ایران كه از جمله طرح هاي ذيل برنامه هاي مرتبط با اقتصاد مقاومتي به شمار می رود، مقرر شد پيشنهاداتي براي اصلاح آئين نامه ها و مقرراتي كه به نحوي باعث ايجاد تعارض در پيشبرد پروژه استقرار كامل نظام اطلاعات پايه مكاني كشور مي شود، تدوین و به مراجع ذي صلاح ارائه گردد .

مهندس شفيعي با تأكيد بر اينكه موضوع SDI يكي از طرح هاي اولويت دار سازمان است كه اجراي آن تحولي جدي در نظام برنامه ريزي و تصميم گيري كشور ايجاد خواهد كرد، از حوزه معاونت فني سازمان خواست تا به طور مستمر گزارش اقدامات انجام شده در اين بخش را به اطلاع وي برسانند .

رئيس سازمان نقشه برداري كشور همچنين ضرورت همكاري همه ادارات كل و مديريت هاي فني سازمان را با اداره كل زيرساخت ها و سامانه هاي اطلاعات مكاني در چارچوب طرح SDI يادآور شد و از معاونت فني خواست تا هماهنگي هاي لازم در اين زمينه را ايجاد نمايد .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0