چهارشنبه, 30 آبان 1397
    /  3
عنوان : نشست صمیمانه رئیس و مسئولین سازمان نقشه‌برداری كشور با اساتید و مسئولین دانشگاه ها
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰نشست صمیمانه رئیس و مسؤولین سازمان نقشه‌ برداری کشور، با اساتید و رؤسای دانشکده‌ها و گروه های مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانیِ تعدادی از دانشگاه‌ها روز شنبه مورخه 97/4/23 در محل سازمان نقشه‌برداری کشور، برگزار شد.

در آغاز این جلسه دکتر یحیی جمور، معاون فنی سازمان ضمن خوش‌آمدگویی، هدف اصلی این نشست را، ارتباط نزدیک‌تر سازمان با دانشگاه ها و ارتباط بخش صنعت و دانشگاه اعلام کرد و با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری مشترک همایش ژئوماتیک بین سازمان و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در آبان‌ماه سال جاری و نیز در اختیار قراردادن حجم وسیعی از داده‌ها برای استفاده دانشجویان رشته مهندسی نقشه‌برداری، اظهار داشت: «سازمان گام‌های عملی و کاربردی را در این زمینه برداشته است و برای گسترش ارتباطات با بخش دانشگاهی مصمم است».

در ادامه مهندس مسعود شفیعی؛ رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور هم ضمن تشکر از اساتید و مسؤولین دانشگاه‌های حاضر در جلسه، بر همکاری مشترک، تبادل نظر، هم فکری و هم افزایی و ایجاد انسجام بین دانشگاه‌ها و سازمان نقشه‌برداری کشور تاکید کرد.

شفیعی اظهار داشت: «انتظار می‌رود دانشگاه‌ها علاوه بر تولید علم و آموزش و تربیت نیروهای متخصص، در زمینه ارائه فناوریهای مورد نیاز جامعه و حل مسائل و مشکلات صنعت نقشه‌برداری نیز قدم‌های جدی‎تری بردارند که در این راستا سازمان نقشه‌برداری کشور،  آماده همکاری با دانشگاه‌ها در زمینه شکل‌گیری و فعال نمودن شرکت‌های دانش بنیان است».

وی در ادامه افزود: «برای ارتباط موثر بین دانشگاه و سازمان، گام اول، شناخت دقیق‌تر ظرفیت‌های دانشگاه های مختلف است که برگزاری این نشست‌ها برای آگاهی از پتانسیل دانشگاه‌ها بسیار موثر است. همچنین لازم است زمینه ارتباط مستقیم دانشگاه ها با بخشهای تخصصی سازمان نقشه‌برداری کشور فراهم شود تا به شناخت دقیق‌تری از مسائل مبتلابه سازمان و همچنین صنعت دست یابند».

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور اظهار داشت: «برای رشد و ارتقای جایگاه رشته مهندسی نقشه‌برداری، اتحاد، انسجام و هماهنگی بین متولیان این حوزه بسیار ضروری است».

معاون سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در پایان سخنان خود با تاکید بر استمرار این‌گونه نشست‌ها و تقویت ارتباط با دانشگاه ها، اظهار داشت: «اعتلای دپارتمان‌های نقشه‌برداری را در هر نقطه از ایران، اعتلای سازمان نقشه‌برداری کشور می‌دانیم». وی همچنین چشم‌انداز و دورنمای همکاری‌ها را امیدوار کننده و مثبت ارزیابی کرد».

در ادامه نشست دکتر عبدالرضا صفری، رئیس دانشکده مهندسی نقشه‌برداری دانشگاه تهران، دکتر محمد طالعی؛ رئیس دانشکده مهندسی نقشه‌برداری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی،  دکتر فرهاد حسینعلی؛ مدیر گروه مهندسی نقشه‌برداری دانشگاه شهید رجایی و دکتر مرضیه جعفری؛ مدیر گروه ژئودزی و نقشه‌برداری دانشگاه تفرش و همچنین مهندس فرهاد کیانی‌فر؛ مدیر برنامه‌ریزی و بودجه، پژوهش و استانداردها و دکتر علیرضا جاویدانه؛ مدیر خدمات فنی سازمان نقشه‌برداری کشور، به طرح نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0