جمعه, 3 خرداد 1398
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 1185
    /  6
در جریان دیدار رئیس مرکز توسعه سیستم‌ها و فن آوری اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور با رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور مطرح شد:
تقویت همگرایی حوزه فناوری اطلاعاتِ سازمان نقشه‌برداری كشور با سازمان برنامه و بودجه كشور

مهندس مریم زینالی؛ رئیس مرکز توسعه سیستم­ها و فن­آوری اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی تعدادی از مدیران این مرکز، صبح روز شنبه 26 اسفندماه با مهندس مسعود شفیعی؛ رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مهندس زینالی با اشاره به تکالیف مهم دستگاههای اجرایی در حوزه فناوری اطلاعات، و برنامه‌های در دست انجام در این چارچوب در سازمان برنامه و بودجه، بر ضرورت هماهنگی سازمانهای تابعه سازمان برنامه و بودجه با این سازمان برای ارائه گزارشات به موقع و دقیق از فعالیتهای انجام شده و شناسایی موانع و کاستی‌ها تاکید کرد و گفت: «مستندسازی فرآیند­های مرتبط با دولت الکترونیک، ارزیابی عملکرد، سایت و پورتال اطلاع رسانی و نظام‌مند کردن فعالیتهای حوزه دولت الکترونیک و تعیین متولی ارائه و پیگیری هر یک از خدمات، از جمله اولویت‌های مرکز توسعه سیستم­ها و فن­آوری اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور است. وی افزود امکان استفاده از ظرفیت مرکز داده سازمان نقشه‌برداری کشور را به‌عنوان مرکز داده پشتیبان دیتاسنتر سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار خواهیم داد».

مهندس شفیعی؛ رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور هم با استقبال از ایجاد ساز و کارهای هماهنگ بین سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان برنامه و بودجه در حوزه فناوری اطلاعات، تصریح کرد: «با توجه به ویژگیهای خاص سازمان نقشه‌برداری کشور، توسعه سیستم‌ها و فناوری اطلاعات در آن بسیار با اهمیت تلقی می‌شود و در این مسیر حتماً باید از تجربیات سازمان برنامه و بودجه و اقدامات ارزشمندی که در دیگر دستگاهها انجام شده استفاده نماییم».

شفیعی همچنین به تعدد مراکز تصمیم‌گیر و پیگیری‌کننده در موضوع فناوری اطلاعات اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با ایجاد ارتباط بیشتر بین دستگاههای اجرایی، بتوان از بروز ناهماهنگیهای احتمالی جلوگیری کرد.

در این دیدار که مهندس مصطفی خسروی مدیر کل دفتر فن­آوری اطلاعات سازمان نقشه‌برداری کشور و دو تن از   همکاران آن دفتر، همچنین ناصر جوادی مدیر­کل حوزه ریاست، روابط عمومی و همکاری­های بین الملل به اتفاق معاون این اداره کل نیز حضور داشتند، طرفین ضمن تبادل تجارب و نظرات در خصوص فعالیتهای جاری، درباره عملکرد آتی و برنامه­ ها و اولویت­های استقرار دولت الکترونیک نیز گفتگو کردند و بر لزوم هم­اندیشی و استمرار همکاری­های دو­جانبه تاکید نمودند.

پس از این دیدار، مریم زینالی و همراهان وی از مرکز داده سازمان نقشه‌برداری کشور بازدید کرده و در جریان مراحل پیشرفت این پروژه زیرساختی قرار گرفتند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0