plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۱۲۱۶
طی نشستی در استان مازندران:

همكاری سازمان نقشه برداری كشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران بررسی شد

این نشست آذرماه سال جاری و با حضور دکتر اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور، مهندس صحرانورد مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل، مهندس رجب زاده مدیر کل نظارت و کنترل فنی،دکتر پارسا رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران ، مسئولین و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران در محل این سازمان در شهر ساری برگزار شد.
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور،
دکتر اردلان ضمن معرفی فعالیت های سازمان نقشه برداری کشور، درباره اهمیت SDIملی گفت: اگر همه دستگاه های اجرایی کشور اطلاعاتشان را ساماندهی کنند، می توان به یک زیر ساخت داده مکانی واحد در سطح ملی رسید. همچنین مدیریت این اطلاعات با استانداردهای صحیح و دقیق ، از بسیاری موازی کاری‏ها در حوزه تولید اطلاعات در کشور جلوگیری خواهد کرد.

وی دراین‏باره افزود: وزارت ارتباطات و فناوری با ایجاد پهنای باند مناسب، زمینه را برای ایجاد تبادل اطلاعات متمرکز، با کمک یک زیرساخت دقیق (SDI ) فراهم نموده و مسئولیت حافظت از شبکه اطلاعاتی داخلی را نیز برعهده خواهد داشت تا بدین ترتیب سازمان نقشه برداری کشور را در این حوزه حمایت نماید.

دکتر آزموده اردلان با اشاره به فعالیت‏های سازمان نقشه برداری کشور در حوزه هیدروگرافی اظهار داشت: در استان مازندران و گیلان به دلیل مجاورت با آب‏های دریای خزر فعالیت‏های هیدروگرافی متعددی از سوی سازمان نقشه برداری کشور انجام می شود. سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران می تواند با همراهی و حمایت فعالیت‏های هیدروگرافی سازمان نقشه برداری کشور در راستای انجام فعالیتهای استان، عملکرد مطلوب‏تری داشته باشد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور یکی دیگر از دلایل مهم حضورش در سازمان مدیریت استان مازندران را تولید متمرکز نقشه های استان با مدیریت و نظارت این سازمان عنوان کرد و افزود: وقتی درخواست نقشه و اطلاعات مکانی در استان مازندران از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به سازمان نقشه برداری کشور منتقل شود، به صورت متمرکز و صرف هزینه کمتری نیاز نقشه ای استان تأمین خواهد شد.

ایستگاه های دائمی GPS از جمله موضوعاتی بود که دکتر اردلان در این نشست به اهمیت آنها خصوصاً در استان مازندران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 7 ایستگاه در این استان به صورت آنلاین و 24 ساعته تغییرات پوسته زمین و تغییر شکل آن را مانیتور می کنند. با گسترش این شبکه و افزایش تعداد ایستگاه‏ها وضعیت ژئودینامیک استان به خوبی قابل بررسی خواهد بود.

دکتر پارسا رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر اردلان و مهندس صحرانورد در این استان از آمادگی همکاری با سازمان نقشه برداری کشور خبر داد و افزود: بسیاری از انتظارات سازمان نقشه برداری کشور از سازمان مدیریت مازندران،بخشی از شرح وظایف کارگروه آمایش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است.

گفتنی است پایان این نشست مقرر شد، در شورای برنامه ریزی استان مازندران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شرایط همکاری این دو سازمان به زودی فراهم گردد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما