plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب : ۱۵۲۵

فارس: نرخ ۲۰ سانتی‌متری فرونشست زمین در تهران

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به برگزاری نشست میدانی بازدید از مناطق تحت تأثیر فرونشست به‌منظور رفع تشکیک مدیران شهری تهران گفت: نرخ حدود ۲۰ سانتی‌متری فرونشست در سال وجود دارد.
plusresetminus
۰

مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه نشست بررسی پدیده فرونشست شهر تهران اظهار داشت: برنامه و تور بازدید میدانی امروز پیرو جلسه مشترک با کمیسیون عمران و کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شد که در آن جلسه گزارش ارائه‌شده توسط برخی مسؤولان شهرداری مورد تشکیک واقع شد و احساس شد که آگاهی نسبت به اصل موضوع پدیده فرونشست در بین مسؤولان شهری وجود ندارد.
وی افزود: این تصور وجود داشت که نشست ناشی از نخاله‌های ساختمانی است و پیشنهاد شد که برای روشن شدن موضوع تور بازدید میدانی انجام شود و بناست که دقت اندازه‌گیری با تکیه‌بر ابزارهای موجود ارائه شود و اینکه آیا صرفاً تصاویر راداری و ماهواره‌ای مبنای ارائه گزارش‌ها است و گزارشات سازمان با استفاده از پارامترهای مختلفی تدوین می‌شود.
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: پس‌ازآن یکی از مناطق داخل و یکی از مناطق خارج از شهر تهران که متأثر از پدیده فرونشست هستند بازدید خواهد شد و اینکه بخواهیم نقطه خاصی را به‌عنوان بیشترین منطقه تحت تأثیر معرفی کنیم دقیق نیست و ویژگی فرونشست این است که در پهنه بزرگی روی می‌دهد.
شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: نرخ حدود ۲۰ سانتی‌متر فرونشست در سال وجود دارد و این موضوع در چند نقطه همانند جنوب غرب تهران و شهریار رخ‌داده است و بیشترین نرخ فرونشست به معنای بیشترین درصد مخاطره و برداشت آب زیرزمینی نیست.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما