plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۴
کد مطلب : ۱۵۹۰
در پی ابلاغ ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور برای مشارکت همه صاحب‌نظران در تدوین برنامه‌های سازمان

نسخه مقدماتی سند نقشه‌راه بازمهندسی سازمان نقشه‌برداری کشور منتشر شد+ فراخوان برای دریافت نظرات متخصصان

دعوت از متخصصان و صاحب‌نظران برای ارائه نقطه‌نظرات اصلاحی و تکمیلی
کارگروه تدوین نقشه راه بازمهندسی سازمان نقشه‌برداری کشور، پس از بیش از یکسال از زمان شروع فعالیت خود، نتایج اقدامات خود را در قالب متنی تحت عنوان "نقشه راه بازمهندسی سازمان نقشه‌برداری کشور" به سازمان ارائه کرد.
نسخه مقدماتی سند نقشه‌راه بازمهندسی سازمان نقشه‌برداری کشور منتشر شد+ فراخوان برای دریافت نظرات متخصصان
plusresetminus
۱۹
۱
در پی ابلاغ مأموریت تدوین پیش‌نویس نقشه‌راه سازمان نقشه‌برداری کشور به معاونت فناوری توسعه، برنامه‌ریزی و هماهنگی امور دستگاههای سازمان نقشه‌برداری کشور، این معاونت با تشکیل کارگروهی متشکل از آقایان حبیب‌اله رحمانی، یحیی جمور، محسن رجب‌زاده، حمیدرضا سیدین بروجنی، شاهین قوامیان، مرتضی صدیقی و محمدعلی واحدی پس از حدود 9 ماه جلسه و همفکری به نسخه‌ای تحت عنوان "پیش نویس نقشه راه بازمهندسی سازمان نقشه‌برداری کشور" رسیدند که متن این پیش‌نویس توسط حوزه ریاست، روابط عمومی و همکاریهای بین‌الملل سازمان برای استفاده از نظرات اصلاحی و تکمیلی صاحب‌نظران به صورت عمومی منتشر می‌شود. گفتنی است قبل از تشکیل این کارگروه نیز، کمیته‌ای ذیل معاونت فنی سازمان حدود 6 ماه درباره اصلاحات در برخی رویه‌ها، فرایندها و ساختارهای سازمان جلساتی تشکیل می‌دادند که نتایج آن نیز در جلسات کارگروه مذکور مورد استفاده قرار گرفته است.

قابل ذکر است که متن ارائه شده(کلیک کنید)، نقطه‌نظرات کارگروه بوده و انتشار آن توسط روابط‌عمومی سازمان به معنی تأیید و یا تصویب آن در هیچ‌یک از مراجع تصمیم‌گیری نمی‌باشد.

بدینوسیله از همه مدیران و کارشناسان سازمان نقشه‌برداری کشور، متخصصان، کارشناسان، فعالان عرصه نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی و... دعوت می‌شود تا نظرات خود را در خصوص این متن حداکثر تا تاریخ چهارشنبه، 10 مهرماه سال 1398 از طریق ایمیل روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور به آدرس info@ncc.org.ir و یا در ذیل این خبر(ارسال نظر) منعکس فرمایند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نظرات شما
دانیالی
feedback
Iran, Islamic Republic of
متن بسیار ضعیف است. به هیچ وجه سند نقشه راه اینگونه نیست. بهتر است امثال آقای ... به کارهایی که بلد هستند بپردازند و به موضوعات اینچنینی وارد نشوند...
غلامرضا کریم‌زاده
feedback
Iran, Islamic Republic of
به نام خدا
ضمن تقدیر و سپاس از زحمات ارزشمند همکاران سازمان، لازم به یادآوری است که نقشه راه عموماً از دو بخش اصلی تعیین اهداف و تعیین استراتژی‌ها تشکیل می‌شود. لذا ضرورت دارد چکیده‌ای از متن مبسوط تهیه شود که دو بخش یادشده را در بر گیرد. در واقع، مداخلاتی که برای دستیابی به اهداف سازمان لازم هستند به همراه عوامل بسترساز و پشتیبان اجرای این مداخلات، در نقشه راه، به صراحت ذکر شوند.
با تشکر
کریم‌زاده
محمدی
feedback
Iran, Islamic Republic of
متن ارائه شده بسیار ضعیف و فاقد مبانی علمی لازم است. به نظر می‌رسد افرادی که این متن را نوشته‌اند دانش لازم را برای تدوین اینگونه اسناد نداشته اند. نتیجه‌گیری‌ها کاملا سلیقه‌ای و بر اساس تعصبات رشته‌ ای خاصی نوشته شده است. متن را طوری نوشته اند که انگار نقشه برداری مهم ترین تخصص در کائنات است و فقط آنها می دانند که کشور چه باید بکند و اصولا با این نگاه، به نوعی خود را قوه عاقله نظام تصور کرده اند!!!
یک ایرانی از بروکسل
صفر زاده
feedback
Iran, Islamic Republic of
کلیات متن را دیدم. این را نميشود عنوان نقشه راه گذاشت.
این چيزي که تدوین شده عمدتا روی "تبیین وضع موجود، چالش ها، آسیب ها و محدودیت ها" تاکید دارد. که البته همین هم لازم است تا شما بتوانید نقشه راه بنویسید.
لذا از حیث شکلی پیشنهاد می کنم:
- تبیین وضع موجود و ...، از متن نقشه راه جدا شود و به صورت دو سه سند (پشتیبان) به انچه که نقشه راه است الصاق شود.
- نقشه راه، اساسا متنی کوتاه حداکثر ۱۰ تا ۱۵ صفحه ای است. یعنی ترتیب اینطور باید باشد:
- اول تبیین و ... (به عنوان اسناد پشتیبان)
- دوم چشم انداز (که حداكثر باید دو صفحه باشد)
- سوم نقشه راه
از حیث محتوا هم پیشنهادم این است که در نقشه راه بر "تامین حقوق شهروندی" در این حوزه تاکید شود.
حمایت از بخش خصوصی، تاکید بر عدم موازی کاری و نیز ارایه خدمات محصول به مردم و دسترسی آزاد به اطلاعات جزو همین بخش حقوق شهروندی باشد و براي آن راه حل های مشخصی ارایه شود
عدالتخواه دیندار
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام.
این همه [...] تو سازمان نقشه برداری بودن؟؟؟
۱) چرا اصلاح ساختار رو به سال ۱۴۰۰ به بعد موکول کردید؟؟منتظر رفتن اقای شفیعی هستید تا باز تا اون موقع فامیلهاتون بیان جذب سازمان بشن؟؟؟ ۲)پژوهشکده نقشه برداری بعد از اموزشکده نقشه برداری مجددا برای حیاط خلوت خودتون طراحی کردید؟؟؟۳)در جذب نیرو به جذب بالای جانبازان و شهدا و .....اشاره کردید. اون روزهایی که شما در حال [..] سازمان بودید اونها رفتند و .......
حالا کار مهمی براشون نمی کنیم اگه جذب بشن. بهتر از فامیلهای خودتون هستند.
بقیه ایرادها رو بگم یا کافیه؟؟؟....
feedback
Iran, Islamic Republic of
از این به بعد شبها طولانیه.
می شینیم قصه حسین کرد شبستری اساتید سازمان نقشه برداری رو میخونیم
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام
الحق که معاون اقای دکترشفیعی درست میگن اینجا سازمان نقشه کشیه.
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام
در بسیاری از جملات عملکرد مدیریت سازمان ضعیف عنوان شده،در حالیکه با نگاهی به شاخصهای اختصاصی و عمومی رشد قابل توجهی را در دو سال اخیر میبینیم
عملکرد ضعیف مدیریت سازمان باعث این رشد شده؟؟؟؟
احسنت به اقای دکتر شفیعی و تیم شان.
اگر عملکرد قوی داشتند رشد شاخصهای سازمان چقدر بود؟؟؟؟؟؟؟؟
رامین یوسفی
feedback
Iran, Islamic Republic of
ارزیابی عملکرد مافوق معاونت ها و دست راست ریاست آمده مانند مرکز آمار که همین اتقاق افتاده بود ودرست است. کارتوگرافی و GIS و خدمات فنی به عنوان خدمات دیده شده اند و معاونت سوم فنی تر شده که این هم گام درستی است. گروه پژوهشی با وجود پژوهشکده معنا ندارد. گروه بحران مافوق معاونت هاست. ترکیب استانها و امور حقوقی بودجه هم درست است. کاملا موافقم. تجربیات من در مرکز آمار به عنوان مدیرکل برنامه ریزی و دبیرخانه شورایعالی آمار نیز ارن موارد را تصدیق می کند. با تشکر
feedback
United Arab Emirates
كاش براي موضوعات مالي از يك كارشناس مالي خبره استفاده مي كرديد، مخصوصا درباره تخصيص و چگونگي هزينه كرد اعتبارات كتب و نشريات .
به نظرم زمان نظرخواهي را تا آخر امروز بگذاريد تا ما بيشتر با نبوغ اساتيد نقشه برداري آشنا نشويم چون چشم ما شور است و چشمشان مي زنيم.
همکار سازمانی
feedback
Iran, Islamic Republic of
همکاران زحمت کشیده اند. دستشان درد نکند. جالب است که طی 65 سال گذشته این سازمان هیچ نقشه راهی نداشته است. واقعا باعث تاسف است...
با تشکر-همکار شما در یکی از شعب
نقشه‌بردار
feedback
Iran, Islamic Republic of
خیلی طولانی است.
نام محفوظ
feedback
Iran, Islamic Republic of
این سند بیش از آنکه نقشه راه باشد، سند سواد مدیریتی ومیزان توانایی تهیه کنندگان آن میباشد که بیش از بیست سال است بر مسند اداره دور همی این سازمان مشغولند.
این سند را که بخوانید میفهمید میزان توان مدیریتی معاونان ومدیران این سازمان چقدر است.
سند خوبیست از این بابت
feedback
Iran, Islamic Republic of
احسنت به شما.
marandi
feedback
Iran, Islamic Republic of
در متن جاهایی دیده میشود که به نوعی برای نظام و مقامات کشور تعیین تکلیف شده است! اینکه یک سازمان بخواهد در قالب نوشتن متنی تحت عنوان نقشه راه، مقامات کشور را مورد خطاب قرار دهد منطقی نیست. کشور حساب و کتاب دارد. جایگاه مسائل امنیتی و نظامی را باید روشن کنند. مسائل حیاتی نظام آنطور نیست که افرادی در یک سازمان بتوانند نسبت به آن اظهار نظر نمایند.
همکار سازمان
feedback
Iran, Islamic Republic of
رویکرد سازمان، تاکنون به صورت سازمانی اجرایی و شبیه شرکت بزرگ نقشه برداری بوده است، ادامه این رویکرد و رقابت با بخش خصوصی در دستگاه های دولتی امکان پذیر و درست نیست.
اینکه در این سند به مسایل حاکمتی پرداخته شده است، نکته بسیار مثبتی است که جا دارد بیشتر به آن پرداخته شود و واحدهای حاکمیتی سازمان تقویت شوند.
feedback
Iran, Islamic Republic of
در این سند به نظر ملاحظاتی برای حفظ مدیریت‌ها به شکل کنونی دیده می‌شود.
feedback
Iran, Islamic Republic of
معمولا برای دریافت نظر متخصصان و صاحب نظران، نمی شود از نظرات طرح شده در سایتی عمومی با سطح دانش متفاوت مخاطبان، استفاده کرد.
منصور حسن پور
feedback
Iran, Islamic Republic of
با سلام و خسته نباشید خدمت همکاران محترم تدوین کننده سند بنده با کلیات سند موافق هستم ولی به نظر میرسد جزییات سند نیاز مند بررسی های دقیق تر واستفاده از تجربیات دیگر کارشناسان سازمانی و حتی نقطه نظرات کارشناسان مرتبط با رشته خارج سازمانی میباشد نکته ای که وجود دارد اینست که فعالیت های حاکمیتی سازمان قابل برون سپاری نیست چرا که سرطانی که ساخت و ساز در کشور دچار ان شده است (زد وبند بین ناظر و سازنده) دقت و صحت نقشه ها به ان دچار خواهد شد از نکات جالب سند میتوان به مقایسه بودجه با سایر کشور ها و فهرست نقاط ضعف اشاره نمود پیشنهاد دارم باتوجه به اهمیت موضوع و با توجه به اینکه سند بالغ بر 93 صفحه میباشد فرصت بیشتری جهت ارسال نظر به کارشناسان داده شود
برای ارائه پاسخ 12 روز فرصت وجود داشته است. زمان بیشتری قابل اختصاص نیست. لطفا در همین محدوده زمانی اقدام فرمایید.