plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۴۳

دیدار رئیس سازمان نقشه برداری كشور با استاندار آذربایجان شرقی

مهندس مسعود شفیعی، رئیس سازمان نقشه برداری کشور، روز یکشنبه 17 تیر ماه سال 1397 در دیدار با آقای دکتر خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، ضمن اشاره به توانمندی های سازمان نقشه‌برداری کشور و اهمیت استفاده از داده های مکانی در برنامه ریزی و اجرای طرحهای مختلف عمرانی، فراهم نمودن زیرساخت اطلاعات مکانی( SDI ) را ، زمینه ساز اجرای موفق این طرح ها دانست.
دیدار رئیس سازمان نقشه برداری كشور با استاندار آذربایجان شرقی
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور،ایشان با ارائه توضیحاتی در خصوص شبکه ژئودینامیک و " DGPS " سازمان نقشه‌برداری کشور، نقش آن را در صرفه جویی عملیات نقشه‌برداری و مدیریت بحران با ارائه موقعیت آنی و دقیق و نیز تعیین خطرپذیری نسبی در مناطق مختلف، تبیین کرد و شبکه نقاط مبنایی کشور را از سرمایه های مهم و ارزشمند برای منطقه ارزیابی کرد.
 آقای دکتر خدابخش استاندار آذربایجان شرقی نیز با بیان اهمیت استفاده از نقشه و اطلاعات مکانی برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم، نقش سازمان نقشه‌برداری کشور را در این زمینه بسیار مهم دانست.
آقای مهندس شفیعی همچنین طی دیداری با حجت الاسلام و المسلین آقای دکتر آل هاشم، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه تبریز، ضمن معرفی سازمان نقشه‌برداری کشور، توانمندی ها و وظایف این سازمان را در زمینه تولید اطلاعات مکانی و نظارت بر تهیه و تولید نقشه و اطلاعات مکانی برشمرد.
در این دیدار امام جمعه تبریز، با قدردانی از زحمات  مجموعه کارکنان سازمان نقشه‌برداری کشور  و شعبه منطقه‌ای آن در تبریز،  برای این سازمان و همکاران آن آرزوی موفقیت کرد.
   در ادامه برنامه های  سفر رئیس سازمان در تبریز، طی جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد، مباحثی در خصوص نقش اطلاعات مکانی در برنامه های توسعه، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. آقای دکتر بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی، ضمن تأکید بر اهمیت نقش اطلاعات مکانی در طرح های آمایش سرزمین و
نیز طرح های آماری، از تعامل خوب اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب کشور، با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آذربایجان شرقی قدردانی کرد.
     بازدید از اداره کل نقشه برداری منطقه شمال غرب کشور و دیدار با همکاران این اداره کل، از دیگر بخش های سفر کاری رئیس سازمان نقشه برداری کشور به استان آذربایجان شرقی بود. آقای مهندس شفیعی در دیداری صمیمی با همکاران، فعالیت ها و مسائل کاری آنان را از نزدیک بررسی و رهنمودهایی در این خصوص ارائه کرد. ایشان همچنین با توجه به حسن نظر مراجعین به این اداره کل، کیفیت ارائه خدمات به مراجعه کنندگان را مایه مباهات دانست.
بازدید از ایستگاه "ژئودینامیک اسکو " یکی دیگر از برنامه‌های کاری این سفر بود. در این بازدید آقای مهندس شفیعی بر ضرورت نگهداری و حفاظت از این ایستگاه ها تأکید کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما