تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب : ۱۲۴۹

کارکنان سازمان نقشه برداری کشور، رکوردار اخذ گواهینامه کارشناسی ارشد از مرکز آموزش مدیریت دولتی

کارمندان سازمان نقشه برداری کشور در میان کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور، موفق به اخذ بالاترین تعداد گواهینامه نوع دوم در سطح کارشناسی ارشد، شدند.
کارکنان سازمان نقشه برداری کشور، رکوردار اخذ گواهینامه کارشناسی ارشد از مرکز آموزش مدیریت دولتی
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در سال 1395 تمام پرونده­‌های آموزشی مربوط به کارکنان شاغل در مشاغل اختصاصی نقشه برداری براساس ضوابط مندرج در بخشنامه نظام آموزش کارمندان دستگاه‌­های اجرایی به شماره1834/200 مورخ 90/1/30 و اصلاحیه شماره 18819/92/200 مورخ 92/11/14، در گروه امور توسعه سرمایه انسانی مورد بررسی قرار گرفت. تعداد 137 نفر از کارکنان از نظر ساعت آموزشی حدنصاب لازم را کسب کردند.

پس از برگزاری جلسات تخصصی درکمیته‌های راهبری آموزش و  سرمایه انسانی سازمان، پرونده های آموزشی پس از تایید به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شد. پس از تشکیل جلسات کمیته سه نفره با حضور مدیر کل امور اداری و توسعه منابع انسانی سازمان نقشه برداری کشور، رئیس آموزش و بهسازی نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور و همچنین معاون آموزشی مرکز آموزش مدیریت دولتی، و رفع نواقص، پرونده های آموزشی 94 نفر از همکاران تایید و مجوز حضور در آزمون جامع اخذ شد.
پس از برگزاری آزمون در تاریخ 96/4/14 تعداد 60 نفر پذیرفته شدند (2 نفر در سطح تخصصی کاردانی به کارشناسی و 58 نفر در سطح تخصصی- پژوهشی کارشناسی به کارشناسی ارشد). پذیرفته شدگان در سطح تخصصی-پژوهشی در مرحله بعدی باید نسبت به تدوین و ارائه طرح تحقیقی در خصوص شغل مورد تصدی خود اقدام می کردند. در این خصوص پس از تعیین اعضاء کمیته علمی سازمان نقشه برداری کشور، احکام مربوطه برای اساتید راهنما و داور بر اساس ضوابط موجود صادر و عناوین مربوط به طرح های تحقیقی در کمیته علمی تصویب و در اختیار همکاران قرار گرفت. پس از مشخص شدن اساتید راهنما و داور برای هر طرح تحقیقی، پروپزال و فرم های مربوط به هر یک از عناوین تحقیقی، توسط کمیته علمی، اساتید راهنما و داور، بررسی و تایید شدند.

پس از تدوین طرح های تحقیقی و تایید آن توسط اساتید راهنما، مجلد آنها جهت بررسی و ارائه پیشنهادات و اصلاحات و اعلام نمره پیشنهادی به اساتید داور ارجاع شد. در نهایت از اسفند سال 1396 تا پایان تیرماه سال 1398 در مجموع تعداد 13 جلسه برای دفاع از 54  طرح تحقیقی در سازمان نقشه برداری کشور با حضور اعضاء کمیته علمی، کارگروه آموزش و توانمندسازی، اساتید راهنما، داور و همچنین نماینده مرکز آموزش مدیریت دولتی برگزار شد.
پس از اتمام جلسات دفاعیه و اعمال اصلاحات لازم و تایید مجدد اساتید راهنما، داور و  اعضاء کمیته علمی، مجلد طرح های تحقیقی تایید شده به همراه احکام، فرم ها و صورتجلسات مربوطه جهت صدور گواهینامه به مرکز آموزش مدیرت دولتی ارسال شد. که حاصل آن تا کنون صدور تعداد 36 گواهینامه نوع دوم( 2 گواهینامه کارشناسی و 34 گواهینامه کارشناسی ارشد) است و 18 گواهینامه­ دیگر نیز در مرحله صدور هستند.

لازم به ذکر است؛ سازمان نقشه برداری کشور در حال حاضر اولین دستگاه اجرایی کشور است که موفق به اخذ این تعداد گواهینامه نوع دوم در سطح تخصصی – پژوهشی شده است. 
نام شما
آدرس ايميل شما