تاریخ انتشاردوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب : ۳۱۱

تدریس ارزیابی خسارات بلایا و حوادث از سوی سازمان ملل

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت بلایا(اپدیم) کارگاه آموزش تخصصی پایش و ارزیابی خسارات حوادث و بلایا را برگزار می کند.
تدریس ارزیابی خسارات بلایا و حوادث از سوی سازمان ملل
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، اولین کارگاه آموزش تخصصی مرکز اپدیم، با مشارکت سازمان برنامه و بودجه کشور ; مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ; سازمان مدیریت بحران کشور و تشکل های مرتبط از سازمان ملل متحد، در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کار خود را آغاز کرد.
در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی، پس از خوشامدگویی دکتر مصطفی محقق، هماهنگ کننده ارشد مرکز اپدیم، به ترتیب مهندس علیرضا توتونچی، معاون تدوین ضوابط و معیارهای فنی امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه ; محسن اسپری، رئیس اداره امور توسعه بین المللی وزارت امور خارجه ; اوگوچي دانيلز ، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران ; مهندس علی بختیاری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت بحران کشور و دکتر اسحاقی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به نیابت از دکتر شکرچی زاده به ایراد سخنرانی پرداختند.
پس از مراسم افتتاحیه، موارد تخصصی و آموزش های فنی و تخصصی به صورت تئوری و عملیاتی آغاز شد. در این آموزش ها مدرسانی از تشکلهای UNISDR و UNDP سازمان ملل متحد، طی سه روز، آموزش های لازم را به شرکت کنندگان  ارائه خواهند نمود که از مهمترین آنها می توان به آموزش عملی ایجاد پایگاه های داده خسارات حوادث و بلایا بر اساس چارچوب سنداي و مدلDesinventar , انجام کار گروهی در زمینه جمع آوری و طبقه بندی داده ها، گام های اجرایی برای توسعه گزارش دهی ملی همه شرکت کنندگان و سایر آموزشهای علمی و عملی نام برد.
گفتنی است در این کارگاه آموزشی تخصصی، نمایندگان سازمان ها و دستگاه های اجرایی مرتبط با مدیریت بحران حضور دارند و  از طرف سازمان نقشه برداری کشور، دکتر فرخ توکلی(مشاور ریاست سازمان)، دکتر مرتضی صديقي(مشاور معاونت فنی)، دکتر حمیدرضا نانکلي(رئیس اداره ژئودزي و ژئوديناميک)، دکتر مهرداد جعفری سليم(معاون اداره کل سامانه ها و زیرساخت داده های مکانی) و مهندس پیمان بکتاش(معاون حوزه ریاست، روابط عمومی و همکاری های بین الملل) حضور دارند.
این دوره آموزشی سه روزه از امروز 2 اردیبهشت آغاز شده است و مراسم اختتامیه و اتمام این کارگاه ، روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت خواهد بود.
 
نام شما
آدرس ايميل شما